Mieszkasz w Krakowie i zastanawiasz się, gdzie możesz z nim miło spędzić czas? A może wybierasz się w podróż do tego miasta ze swoim psem i nie wiesz, gdzie warto się z nim wybrać? Pierwszym krokiem powinnna być wizyta u psiego groomera. A potem można śmiało ruszać na miasto! Poniżej znajdziesz kilka atrakcji, które pozwolą Ci miło spędzić czas.

Restauracja stworzona z myślą o psach – Psikawka

Coraz więcej restauracji jest przyjaznych psom, jednak ten lokal wyróżnia się na tle innych, ponieważ został od początku stworzony z myślą o czworonogach. Znajdziesz tu m.in. specjalne menu dla psiaków.

Natomiast właściciele zjedzą tu nie tylko ciepły posiłek, ale także desery. Do wyboru jest również wiele napojów. Lokal jest idealny zarówno, żeby odpocząć w pojedynkę, jak i spotkać się w kilka osób. To także doskonałe miejsce, żeby poznać innych właścicieli psów oraz zadbać o socjalizację pupila.

Więcej na temat tego gdzie możesz wybrać się z pieskiem możesz znaleźć a naszym zestawieniu restauracji w Krakowie przyjaznych psom

Spacer na Błoniach

Jeśli szukasz miejsca na spacer, to uniwersalnym wyborem są błonia. Duża powierzchnia sprawia, że możesz odwiedzić to miejsce wiele razy i wciąż odkrywać nowe zakamarki. Natomiast liczne drzewa pozwolą się schronić w cieniu, przed słońcem.

Ponadto blisko jest Park im. Henryka Jordana – również doskonałe miejsce na spacer lub rodzinne popołudnie. W parku znajdziesz m.in. plac zabaw, lodziarnię, boisko do koszykówki, skatepark, a także sadzawkę dla dzieci. Bliskość wody sprawia, że to doskonałe miejsce na rodzinne popołudnie, zwłaszcza latem.

Stare miasto

Stare miasto w Krakowie jest pełne pięknych zabytków. Po starym mieście możesz bez problemu poruszać się z psem. Jednocześnie pamiętaj, żeby był on wychowany. Jest tu wiele gołębi i pies nie powinien za nimi ganiać. Ponadto w godzinach szczytu na Starym Mieście może być wielu turystów, co może go przytłoczyć.

Ponadto pamiętaj, że do wielu atrakcji i zabytków takich jak choćby słynny Wawel nie można wejść z psem. Dlatego jest to dobre miejsce na spacer na świeżym powietrzu, natomiast zwiedzanie zabytków z czworonogiem może być utrudnione.

Las Wolski

Jeśli kochasz aktywny wypoczynek na łonie natury, to jest to doskonały wybór. Las Wolski jest pełen ścieżek – zarówno do chodzenia pieszo, jak i rowerowych. To idealne miejsca na spacery, a także wspólny jogging z psem.

Jednocześnie pamiętaj, że w lesie znajdują się dzikie zwierzęta m.in. jelenie oraz lisy. Dlatego nie należy puszczać psa bez smyczy, żeby sobie pobiegał – zwłaszcza jeśli jest to pierwsza jego wizyta w lesie lub nie masz pewności, jak będzie się zachowywał. 

Najciekawsze atrakcje w Lesie Wolskim lub bliskiej okolicy to m.in. kopiec Józefa Piłsudskiego, wąwóz Panieńskich Skał, czy też drzewo „Siedem Sióstr”.

Zalew nowohucki

Jest to spory zbiornik wodny, blisko którego znajduje się park z siłownią zewnętrzną oraz wybiegiem na psów, na którym znajdziesz m.in. równoważnie, slalom ze słupków, przeskoki. Jednocześnie wybieg nie jest ogrodzony, dlatego trzeba mieć dużą kontrolę nad psem, zwłaszcza jeśli chcesz, żeby pokonywał on przeszkody bez smyczy.

Czytaj więcej

Hotele ze stadniną Koni, pod Warszawą

Hotele ze stadniną Koni, pod Warszawą Blisko Warszawy, ale wśród łąk i lasów. Świetna infrastruktura sportowa i zaplecze wellness, z zachowaniem kameralności obiektu. Basen, sala zabaw dla dzieci i liczne atrakcje dla maluchów. Najwyższy standard obsługi, jednak bez...

czytaj dalej

Jak zaplanować wycieczkę nad morzem z psem?

Jak zaplanować wycieczkę nad morzem z psem? Zdecydowana większość właścicieli psów traktuje swoje czworonogi jak pełnoprawnych członków rodziny. Nic zatem dziwnego, że chcą oni zabrać swoich pupili na wakacje na wycieczkę nad morze.  Oczywiście wiąże się to z wieloma...

czytaj dalej